4.SINIF SOSYAL BİLGİLER ÖZEL DERS

En iyi öğretmenlerden Sosyal Bilgiler özel ders almak için 0216 388 82 34 numaralı telefonu arayınız.

Özel Ders

En az 10 yıl deneyimli branş öğretmenlerinden istediğiniz gün ve saatte, istediğiniz yoğunlukta ders alabilirsiniz. Derslerinizi isterseniz sabitleyebilir, isterseniz de ihtiyaç duydukça alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Mert Eğitim Merkezi danışmanları ile görüşmek ve özel ders randevunuzu oluşturmaktır. 

mert-egitim-sinif
etut-dersi
sinif

4.Sınıf Sosyal Bilgiler Özel Ders

4.Sınıf sosyal bilgiler özel ders eğitimiyle öğrenci resmi kimlik belgesini inceleyerek kimliğine ilişkin çıkarımlarda bulunur. Yaşamına ilişkin belli başlı konuları kronolojik sıralamaya koyar. Bireysel yeteneklerini tanır. Kendisini farklı özelliklere sahip diğer bireylerin yerine koyar. Diğer bireylerin farklı özelliklerini saygı ile karşılar. Sözlü, yazılı ve görsel kaynaklardan ve nesnelerden yaralanarak aile geçmişine dair soy ağacı oluşturabilir.

4.Sınıf sosyal bilgiler özel ders eğitimlerinde geleneksel çocuk oyunlarıyla günümüzdeki çocuk oyunlarını karşılaştırır. Milli Mücadele kahramanlarının hayatlarından hareketle Milli Mücadele'nin önemini kavrar. Çevresindeki herhangi bir yerin konumu ile ilgili çıkarımlarda bulunabilir. Günlük yaşamında kullandığı mekanların krokisini çizer. Doğal ve beşeri unsurları öğrenir. Hava olaylarını gözlemleyerek grafiklere aktarabilir. Yaşadığı yeri coğrafi özellikleriyle tanımlar. Doğal afetlere karşı hazırlık yapmayı öğrenir.

4.Sınıf sosyal bilgiler özel ders eğitimleriyle çevresindeki teknolojik ürünleri, kullanım alanlarına göre sınıflandırır. Kullandığı ürünlerin mucitlerini ve zaman içerisinde ürünlerin gelişimini araştırır. Geçmişte ürünlerin nasıl kullanıldığı ve günümüzde kullanım farklarını öğrenir. Kendine özgü ürünler tasarlamaya yönelik fikirler geliştirir. Teknolojik ürünleri kendisine, başkasına ve çevreye zarar vermeden kullanmanın önemini öğrenir. İstek ve ihtiyaçları ayırt ederek bilinçli seçimler yapar. Aile ve çevresindeki ekonomik faaliyetleri tanır.

4.Sınıf sosyal bilgiler özel ders eğitimleriyle sorumluluk sahibi bir birey olmayı öğrenir. Bilinçli tüketici olarak hayatını sürdürür. Kendisine ait bir bütçe oluşturarak hareket eder. Çevresindeki kaynakları israf etmeden kullanır. Çocuk haklarının farkına varır. Aile ve okul yaşamındaki söz ve eylemlerin sorumluluğunu almayı öğrenir. Okul yaşamında gerekli gördüğü sosyal etkinlikleri önerir.

4.Sınıf sosyal bilgiler özel ders eğitimiyle öğrenci ülkesinin bağımsızlığı ve bireysel özgürlüğü arasındaki ilişkiyi açıklayabilir. Dünya üzerindeki çeşitli ülkeler tanıtılır. Öğrenci bu ülkeleri tanıtabilecek seviyeye erişir. Türkiye'nin komşuları ve diğer Türk Cumhuriyetleri ile olan ilişkileri kavrar. Farklı kültürlere saygı duymayı ve Türkiye'nin sahip olduğu değerleri bilir. Okula gidemediği zaman kaçırdığı dersleri birebir özel derslerle telafi edebilir.