MATEMATİĞİ SEVMENİN YOLLARI

En iyi öğretmenlerden Matematik özel ders almak için 0216 388 82 34 numaralı telefonu arayınız.

  • MATEMATİĞİN KENDİSİ BİR PROBLEM !

Matematiğin 7'den 70'e çoğu insan için problem olduğu gerçeğini kabullenmek durumundayız. Zaten problem çözmede zorluk çeken bireylere problem olan matematiğin hiç mi suçu yok. Öğrencilerin geleceklerini oluşturmaya çalıştıkları öğrencilik hayatlarında onlara son derece zorluk çektiren matematik, kısa süre bakılıp öğrenilebilecek bir ders değildir. Matematiği sevmediğinizi biliyoruz, lakin size matematiği sevmenin yolları hakkında güzel bilgiler vermeye hazırız.

matematigin-kendisi-bir-problem
  • MATEMATİK SORULARI ÇOK ZOR !
ogrenci-zor-soru

Matematik soruları neden bu kadar zor? Daha kolay olsa olmaz mıydı? Peki, size bir soru soralım; 3 kere 3 kaç eder ? Hımm, tabi ki 9 olduğunu biliyorsunuz. Peki bu soru sizin için zor muydu? Tabi ki hayır. Burada bilmeniz gereken bir tespiti size sunuyoruz. Matematik, bilene zor değil ! 3 kere 3 dediğimizde "kere" ifadesinin bir çarpma işlemi olduğunu öğrendiğin için senin için bu kolay bir soru oldu. Farklı bir soru ile anlatmak istediğimizin mantığını pekiştirelim. 3 üzeri 2 kaç eder?  Bu aynı zamanda 3 ün karesi demektir. Cevap 9'dur. Bunu da herkesin cevaplandırabildiğini düşünüyorum. Bu işlemler kolay olmalı, eğer diğer konuları da öğrenirsek onlar da kolay olacak !

  • NASIL MATEMATİK ÖĞRENEBİLECEĞİMİ BİLMİYORUM !

Öncelikle sizi ilgilendiren matematik konularını öğrenmek için kaça gidiyorsanız onu yazıp müfredatı öğrenin. Yani 7.sınıfa gidiyorsak "7.sınıf matematik konuları" diye arayarak konuları tespit edebilirsiniz. Daha sonra ilk konu ile ilgili araştırmaya başlayın, yüzlerce makale ve video ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Lakin benim zamanım yok ve hata yapmaktan da korkuyorum, bir yol gösterene ihtiyacım var diyorsanız size en iyi matematik öğretmenlerinden ders alabileceğiniz Mert Eğitim Merkezi'ni öneririm. En az 10 yıl deneyimli öğretmenler tarafından eğitilerek matematiği öğrenmeye başlarsınız.

geometri-ozel-ders
  • MATEMATİĞİ SEVMEK İÇİN KOLAY SORULARI ÇÖZEREK BAŞLAYIN !
yks-hazirlik-kurs-prog

Matematik sorularından bildiklerimi çöze çöze aynı tarz soruları daha da hızlı çözebildiğimi öğrenmiştim. Bir konuyu en iyi şekilde öğrendikten sonra soruları çıtır çerez sorular olmaya başlar. Aynı tarz soruları çözerek kısa sürede o tarz sorularda profesör haline gelebilirsiniz. Ama hızlı olmalısınız ! Okulda dersler ilerler, devamlı aynı konuda takılı kalamazsınız. Bu durumda yapılacak en iyi şey okulda anlatılan konu başlığını öğrenip evde çalışmaktır. Evde çalışma alışkanlığı kazanamadıysanız Mert Eğitim Merkezi'ne gidin özel ders alın ve konuyu öğrenin sonra eve giderek konu ile ilgili sorular çözmeye başlayın. Zorlanın, yapamadığınız her soruyu işaretleyin ve o soruları neden yapamadığınızı öğrenin. Bu şekilde en iyi üniversiteleri kazanan öğrenciler tanıyorum. 

  • BİLMEMEK SORUN DEĞİL FAKAT ÖĞRENMEMEK PİŞMANLIKTIR !

Matematik konularını bilmeyebilirsiniz, öğrenememiş olabilirsiniz bu sorun değil, lakin öğrenmeniz için bir ortam oluşturulmuşsa, özel ders alıyor ve hala öğretmeni dinlemiyorsanız ileride pişman olacağınızı garanti ederim. Aslında yapılması gereken çok kolay. Konuyu dinleyin, odaklanın ve konu bittikten sonra verilen soruları çözün, farklı sorular edinin onları da çözün. Test satılan yerlere gidin kendinize kolay testler alın ve severek çözebileceğiniz soruları çözün. Çözün de çözün. Bir de bakmışsınız mühendislik öğrencisi olacak kapasiteye erişmişsiniz ve matematikte parmakla gösterilen bir kişi olmuşsunuz. Siz başarmak isteyin biz her türlü yanınızdayız. Mert Eğitim Merkezi olarak tüm öğrencilerimizin matematik konularını öğrenmelerini sağlamaktayız. Matematiği sevmenin yolları konusunu inceledik ve tek bir yol olduğunu öğrendik. İnsanlar yapabildiği şeyleri yapmayı sever. Matematik sorularını çözebilirseniz siz de matematiği seversiniz. Bu da matematik konularını iyi öğrenmekten geçiyor. Bu konuda yardım almak istiyorsanız bizi arayın !

yks-11-sinif
mert-egitim-sinif
etut-dersi
sinif