EN İYİ ÖĞRETMENLERDEN ÖZEL DERS AL !

İletişim

  • Telefon : 0216 388 82 34
  • Email : mert@mertetut.com
  • Adres : Bağdat cd. Tipi çıkmazı sk. No:1 Demirkan İş Merkezi A-Blok Kat:3 Daire:18 Küçükyalı / Maltepe

Ulaşım

Maltepe – Kadıköy minibüs caddesi üzerindeyiz. Maltepe, Küçükyalı ilçesine bağlı olmamıza rağmen Bostancı’ya çok yakınız. Öğrencilerimiz Pendik’ten, Ataşehir’den, Kadıköy’den de kolayca bize ulaşabilirler.

Hakkımızda

Mert Eğitim Merkezi Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı gerekli tüm ruhsatları alınmış , 5 katlı bir binanın 3. katında en son teknolojik donanıma sahip 32 adet kamera ile her bölümü izlenebilen, son derece temiz ve güvenli bir eğitim kurumudur.

mert-egitim-sinif

HİJYENİK

özel derslik

SESSİZ

özel ders

MODERN

ozel-ders-mert-egitim-grup

KAMERALI

Kozyatağı Etüt

Kozyatağı etüt adı altında öğrencilere yıllardır hizmet ettik. Bizler hiçbir zaman dershane olmadık. 12 yıl önce Etüt Merkezi olarak açıldık. Öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarını karşıladık. Çalışan anne ve babalar, bizlere çocuklarını emanet ettiler. Bizler bu çocukların ev ödevlerini, performans ödevlerini öğretmenlerimiz eşliğinde yaptırdık. Kurumumuzda çocuklara birebir özel dersler vererek eksikliklerini giderdik. Etüt Merkezlerinin kapatılması sonucunda kurumumuz çeşitli kurslara dönüşmüştür. Milli Eğitim Bakanlığından onaylıdır. Halen öğrencilerimize eğitim ve öğretim hizmeti vermekteyiz. Öğrencilerimize kurslar düzenlemekteyiz. Çocuklara İngilizcelerini geliştirmeleri, duyarak öğrenmeleri için sınıflarımızı elektronik laboratuvar haline getirdik. Öğrencilerin derslerde sıkılmaması için, onlara zaman zaman İngilizce çizgi film izlettirilmekte, toplu olarak şarkı söylenmektedir. Şarkılar, bilgisayar ve projeksiyon vasıtasıyla söylenmekte, şarkı sözleri İngilizce olarak alt yazı halinde geçmektedir.

Kozyatağı etüt hizmeti yıllardır yatılı okullarda verilmektedir. Burada öğrenciler desten sonra yatılı okullarda görevli öğretmenler gözetiminde ödevlerini yaparlardı. Hatta 1980’li yıllarda bunlara belletici adı verilmişti. Yani belletici öğretmenler. Etüt öğrenciler için çok faydalı bir eğitime destek hizmetidir. Öğrenciler bu sayede okul derslerini tekrarlamakta ve ödevlerini yapmaktadır.

Kozyatağı etüt günümüzde çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktadır. Bazı belediyeler, eğitim bursu veren vakıflar, yatılı okullar, kişisel gelişim merkezleri gibi yerlerde etüt hizmeti vermektedir. Etüt hizmeti sayesinde öğrenciler sınıflardaki derslere daha aktif katılmaktadır. Öğrencilerin özgünleri gelişmekte, hayata daha sosyal katılmalarının ön hazırlığı yapılmış olur.

Kozyatağı etüt alan öğrenciler sınıflarında daha başarılı olmuşlardır. Etüt alan öğrenci ödevlerini günü gününe yapar. Okulda gördüğü konuları tekrar eder, herkesten fazla soru çözer. Anlamadığı konuları veya soruları etüt öğretmenleri sayesinde anında öğrenme fırsatı bulur. Performans ve araştırma ödevlerini anlayarak daha doğru yapar. Her şeyden önemlisi ders çalışmayı öğrenir.

Kozyatağı etüt derslerimiz öğrencilerimizin eksik olduğu konuları tamamlamak adına deneyimli öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Kozyatağı etüt derslerimiz aktif olarak okullarda öğretmenlik yapan, tüm konulara hakim tecrübeli öğretmenlerimiz ile yapılmaktadır.

Kozyatağı etüt derslerimiz haricinde istenilen ders için etüt merkezimizden özel ders alarak öğrencilerimizin üzerine daha çok yoğunlaşması gereken ve kendilerini eksik buldukları konular kavratılabilir.

Kozyatağı etüt programlarımızla öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları amaçlanmıştır. Öğrencilerimizin Mert Etüt Eğitimi Merkezinde aldıkları eğitimi dışarıda da hissettirebilmeleri, ne kadar donanımlı olduklarını gösterebilmeleri bizim için çok önemlidir.

Kozyatağı etüt programlarımıza dahil olarak güzel bir eğitim alan öğrencilerimiz ileride de TEOG sınavı ile ilgili destek alabilir ve istedikleri durumlarda özel ders alarak kendilerinin eksiklerini giderebilirler.

Kozyatağı etüt programları ilkokul öğrencilerine özel yürütülmektedir. Başından sonuna dek bizimle beraber eğitim öğretim hayatına devam eden öğrenciler için başarı kaçınılmazdır.

Kozyatağı Etüt Eğitim Merkezi

Kozyatağı Etüt Eğitim Merkezi olarak İstanbul Maltepe İlçesi, Küçükyalı-Atıntepe Mahallesinde bulunan kurumumuz, Kadıköy-Kartal Minibüs Hattı üzerinde Bağdat Caddesinde bulunmaktadır. Kurumumuz, Maltepe İlçesindeki en köklü ve en eski Etüt Eğitim Merkezidir. Çevremizde çok saygın bir yer olarak biliniriz. Halen Küçükyalı Mert Yabancı Dil Kursu olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Öğrencilere 1 sınıftan 12 sınıfa kadar kurslar düzenlemekteyiz. Özel dersler vermekteyiz. Kurulduğumuz günden bugüne kadar, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kurum olarak çalıştık. Öğretmenlerimiz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylıdır. 12 yıldır öğrencilerimize hizmet etmenin gururu içindeyiz. Yüzlercesinin eğitimine katkıda bulunduk.

Kozyatağı etüt eğitim merkezi aramalarınızda karşınıza her zaman Mert Etüt Merkezi çıkar. Etüt eğitim merkezimiz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 10 yıldır hizmet veren İstanbul’daki en modern, teknolojik donanımlara sahip, temiz ve güvenilir bir kurumdur. Ulaşımın kolay olduğu merkezi konumda bir konuma sahiptir. İnternet sitemizde bulunan haritada yeri tam olarak işaretlenmiştir.

Kozyatağı etüt eğitim merkezi olarak biz öğrencilerimizin her türlü ihtiyacını karşılayacak eğitim programları hazırladık. Kurslar, etütler, birebir özel dersler, 8. Sınıflar için Teoğ sınavlarına yönelik projeler oluşturduk. Dershanelerden ve butik dershanelerden beklediklerinizden daha fazlasını bulabileceksiniz. Çocuklarınızdaki gelişmeyi daha çabuk fark edeceksiniz. İnanıyoruz ki; Bize “İyiki varsınız” diyeceksiniz. Bizim en büyük kazancımız velilerimizin bize olan güveni olacak.

Kozyatağı etüt eğitim merkezi öğrenciler için gerçekten bir gereksinimdir. Buralarda öğrenciler disiplinli ders çalışma şeklini öğrenirler. Ödevlerini günü gününe yaparlar. Okulda anlamadıkları konuları öğretmenleri eşliğinde tekrar ederler. Öğrencilerin kendilerine olan özgüvenleri artar. Sevmedikleri dersleri sevmeye başlarlar. Örneğin Matematik dersinin korktukları kadar zor olmadığını, aksine çok zevkli bir ders olduğunu fark ederler.

Kozyatağı etüt eğitim merkezi arayışında olan veli veya öğrenciler, Mert Etüt Eğitim Merkezi küçükyalı şubesine gelerek kayıt yaptırabilirler.

Kozyatağı etüt eğitim merkezi dersleri anadolu yakasında eğitim veren tecrübeli öğretmenler tarafından verilmektedir.

Kozyatağı etüt eğitim merkezi ihtiyacı olan öğrenciler etüt merkezimize gelerek eksik oldukları konuları tamamlayarak, konu tekrarları ve testlerle üniteler pekiştirilir.

Kozyatağı özel ders kapsamında Küçükyalı'ya etüt eğitim merkezimize gelerek uygun fiyatlı ve deneyimli öğretmenler tarafından verilen özel ders imkanımızdan faydalanabilirsiniz.

Kozyatağı etüt eğitim merkezi öğrencilerimiz Küçükyalı’da Mert Etüt Eğitim Merkezimizde eğitim görerek sınıflarında başarılı öğrenciler olmaktadırlar.

Kozyatağı etüt eğitim merkezi kapsamında eğitim veren Mert Etüt’e gelerek sınıflarımızı görebilir, güvenliğimizi, hijyenimizi inceleyebilirsiniz.

Kozyatağı Etüt Merkezi

Kozyatağı Etüt Merkezi ararsanız karşınıza sürekli olarak çıkacağız. Çok köklü geçmişi bulunan kurumumuz 12 yılı aşkın bir süredir faaliyettedir. Öğrenciye eğitim çözümleri sunan kurumumuzda, eğitim koçlarımız öğrenciye bireysel çözümler üretmektedir. Kişiye özel ders çalışma programları düzenlemektedir. Gelişimi izlenmekte veliye raporlar sunulmaktadır. Eğitime gönül vermiş kurumumuzda en uygun ücret politikası uygulanmakla beraber, en az 5 yıl deneyimli öğretmenler eşliğinde dersler işlenmektedir. Özellikle yabancı dil konusunda öğrencilere görsel eğitimler verilmektedir. İngilizceyi çocuklara sevdirmek için dünyaca uygulanan en gelişmiş eğitim sistemleri takip edilmektedir. Öğrencilere yönelik düzenlediğimiz kurslarda bilgisayar eşliğinde projeksiyon kullanılmakta, çocukların doğru telaffuz ve konuşmaları geliştirilmektedir.

Kozyatağı etüt merkezi hizmeti veren kuruluşların bir kısmı Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, bir kısmı da kaçak çalışmaktadır. Velilerimiz mutlaka Milli Eğitimden onaylı kurumları tercih etmeliler. Buralarda çalışan öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atanan öğretmenlerdir. Oysa kaçak çalışan etüt merkezi öğretmenlerinin diplomaları dahi olmayabilir. Örneğin: Türkçe dersini coğrafya öğretmenine verdirebilirler.

Kozyatağı etüt merkezi ihtiyacınızı karşılamak için Mert Etüt Merkezi sizlere hizmet etmek için kurulmuş 10 yıllık bir etüt merkezidir. Kurumumuz kendini ispat etmiş İstanbul Anadolu yakasında kurulmuş Milli Eğitim Bakanlığına bağlı en eski ve en modern Etüt Merkezlerinden biridir. Etüt Merkezimiz Maltepe, Ataşehir, Bostancı, Küçükyalı, İçerenköy, Suadiye, Erenköy, Göztepe bölgesinde saygınlığı olan güvenilir bir Etüt Eğitim Merkezidir.

Kozyatağı etüt merkezi olarak bizler Mert Etüt Merkezimizde 4 farklı alanda hizmet vermekteyiz. İlkokul öğrencilerine etüt, ortaokul ve lise öğrencilerine çeşitli kurslar, Ortaokul son sınıf öğrencilerine Teog hazırlık programları ve her seviyedeki öğrenciye özel ders hizmeti vermekteyiz. Kurumumuz son derece güvenilir ve öğretmenlerimiz en az 5 yıl deneyimlidir.

Kozyatağı etüt merkezi arayan öğrencilerimiz 1 vesaitle küçükyalıda bulunan Mert Etüt Eğitim Merkezi'mize gelebilirler.

Kozyatağı etüt merkezi konusunda henüz gelişmekte olan bir ilçemizdir. Kozyatağı ilçesinden gelen öğrencilerin olduğu 10 senedir eğitim veren Mert Etüt Eğitim Merkezi, öğrencilerimizin sınıflarında parlamasını sağlamak üzere eğitim vermektedir.

Kozyatağı etüt merkezi kapsamında Mert Etüt Eğitim Merkezimize gelen öğrencilerimiz, sınıflarında fark edilerek dersin konularına hakim olduklarını tüm öğrenci ve öğretmenlere hissettirmektedirler.

Kozyatağı etüt merkezi konusunda eksiklikleri olan bir ilçemizdir. Bu ilçemizde yaşayan ailelerin çocukları için Küçükyalı’da bulunan Mert Etüt Eğitim Merkezimize ziyaretlerini bekleriz.

Kozyatağı etüt merkezi arayışında olan velilerimizin etüt merkezimizi tercih etmeleriyle öğrencilerinde olumlu değişimler olacağını belirtmek isteriz.

Kozyatağı etüt merkezi arama kıstaslarına göre hazırlanmış bu sayfamızın üst tarafındaki menüden ilgilendiğiniz sekmeye tıklayabilirsiniz. Etüt programları, TEOG programı, özel ders ve kurs seçeneklerini inceleyebilir ve dilerseniz etüt eğitim merkezimizi arayabilirsiniz.

Kozyatağı Etüt Merkezleri

Kozyatağı Etüt Eğitim Merkezleri yıllar önce kuruldu. Kuruluşundaki genel amaç; çalışan anne ve babaların okuldan sonra çocuklarını güvenle bıraktığı, ödevlerinin, Milli Eğitim bakanlığından onaylı öğretmenler eşliğinde yapıldığı yerdir. Buralar açılırken, bakanlığa bağlı müfettişler tarafından dikkatlice kontrol edilmekte, eğitime uygun bir ortam varsa onay verilmektedir. Etütlerin iç dizaynları Milli Eğitim Bakanlığına bağlı teknik şartnameye göre dizayn edilir ve sonrasında onay verilir. Örneğin; en küçük etüt merkezinde bile en az 4 tuvalet bulunmaktadır. Kız, Erkek öğrencilerin ve bayan, erkek öğretmenlerin tuvaletleri ayrı ayrıdır. Sınıflar havadar ve yeterli ışıklandırmaya sahip olmalıdır. Yangın Merdiveni bulunmalıdır. Acil çıkış kapıları ve burayı gösteren yön levhaları konulmalıdır. Bina depreme dayanıklı olmalı, gerekli deprem raporları alınmalıdır. Sağlık Bakanlığından gelen farklı bir komisyon ortamı incelemekte, tam sağlık koşullarını oluşmasını sağlamakta, bir problem yoksa onay verilmektedir.
Kurumumuz Mert Etüt Eğitim Merkezi bu şartlar altında 12 yıl önce 2006’da kurulmuş ve tüm onayları almıştır. Kurumumuzda ayrıca kamera ve klima sistemi de bulunmaktadır. Kurumumuz son derece güvenli ve tertemiz bir ortama sahiptir.

Kozyatağı etüt merkezleri çok fazla olmasına rağmen bunların birçoğu gayri resmi çalışan kurumlardır. Bu kurumlarda Milli Eğitim bakanlığı tarafından atanmış öğretmenler bulunmaz. Etüt yapılacak yerler standartlar yönetmeliğine uygun olması gerekir. Aksi takdirde etüt açma onayı alamazlar. Eğitime başlayamazlar.

Kozyatağı etüt merkezleri açılırken standartlar yönetmeliğinde belirtilen kurallar uygulanır. Örneğin: kız, erkek öğrenciler ve bayan, erkek öğrenciler için en az 4 tuvalet gerekir. Tuvaletlerin havalandırılması uygun olmalı. Yeler ve duvarlar tavana kadar fayanslı olmalı. Her tuvalette ayrı ayrı lavabo ve musluk bulunmalı. Bu tuvaletler sağlık bakanlığı tarafından kontrol edilir ve onay verilir. Tuvaletlerin biri özürlüler için özel olarak hazırlanır.

Kozyatağı etüt merkezleri sınıfları için de bazı kurallar vardır. Sınıflarda yeterli havalandırma, aydınlatma sağlanmalı. Tavanların minimum yükseklikleri standartlar yönergesinde belirtilen miktardan az olmamalı. Bina asansörleri özürlülerin de kullanabileceği standartlara uymalı ve mühendisler odasından bu asansör kullanıma uygundur ifadesinin yazıldığı yeşil etiket bulunmalıdır. Bina merdiven koridorlarının sağ ve solunda merdiven boyunca tutamak bulunmalı ve merdivenlere kaydırmaz bant yapıştırılmalı.

Kozyatağı etüt merkezleri dahilinde eğitim veren Mert Etüt Eğitim Merkezi küçükyalıda bulunmaktadır.

Kozyatağı etüt merkezleri dahilinde eğitim veren etüt merkezimiz 7/24 özel kameralarla izlenmektedir.

Kozyatağı etüt merkezleri dahilinde eğitim veren etüt eğitim merkezimize gelen öğrencilerinizi internet üzerinden 7/24 izleyebilirsiniz.

Kozyatağı özel ders kapsamında Mert Etüt Eğitim Merkezimizde eğitim veren öğretmenlerimiz anadolu yakasında aktif olarak devlet okullarında görev alan eğitimcilerdir.

Kozyatağı etüt merkezleri kapsamında yer alan Mert Etüt Eğitim Merkezi Küçükyalı’da hizmet vermektedir. İstanbul Anadolu Yakasında 1 numaralı olan etüt eğitim merkezimizle irtibata geçerek siz de uygun fiyatlara etüt, TEOG kursu, özel ders ve diğer kurs hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Kozyatağı etüt merkezleri araştırıldığında Mert Etüt Eğitim Merkeziyle karşılaşırsınız. Mert Etüt Eğitim Merkezi Anadolu Yakasında büyümekte olan bir etüt eğitim merkezidir. Eğitim alanındaki her türlü ihtiyacınıza cevap verebilecek bir yönetim kadrosu ve başarılı öğretmenleriyle yoluna devam etmektedir.

Kozyatağı Etüt Eğitim Merkezleri

Kozyatağı etüt eğitim merkezleri oldukça fazla olmasına rağmen biz Mert Etüt Eğitim Merkezi olarak etüt eğitimi konuşunda uzmanlaştık. Yılların verdiği deneyin sayesinde öğrencilerimiz için başarının ince noktalarını keşif ettik. Her öğrenci farklı bir karaktere ve öğrenme alt yapısına sahip olduğundan kişisel ve birebir eğitim programları uygulamaktayız.

Kozyatağı etüt eğitim merkezleri çalışan anne ve babalar içinde bulunmaz bir fırsattır. Öğrenci okuldan gelir-gelmez ödevlerini yapar. Öğretmenlerimiz öğrencilerin anladığı konuları kendilerine birebir tekrar anlatır. Çalışan anne ve akşam çocuğunu etüt merkezimizden ya kendisi alır. Ya da servis eve getirir. Eve gelen çocuk ödevleri bittiği için daha fazla ailesiyle vakit geçirmiş olur.

Kozyatağı etüt eğitim merkezleri hizmetleri toplumsal gelişim açısından çok önemlidir. Öğrencilerin etüt eğitim merkezleri sayesinde kendilerine güveni artmaktadır. Öğrenci kendisinin de toplumun bir parçası olduğunu, alacağı eğitimin sonunda iyi bir meslek sahibi olacağını inanır.

Kozyatağı etüt eğitim merkezleri, İstanbul ilinde hizmet veren etüt merkezlerinin Kozyatağı ilçesinde bulunan kısmını içerir.

Kozyatağı etüt eğitim merkezleri dahilinde Küçükyalı ilçesinde eğitim veren Mert Etüt Eğitim Merkezi öğrencilerini ders konularıyla donatmaktadır.

Kozyatağı etüt eğitim merkezleri dahilinde eğitim veren etüt merkezimize düzenli olarak gelen öğrencilerimiz okullarında farkedilerek, başarılı bir öğrenci olma yolunda ilerlemektedirler.

Kozyatağı özel ders arayan öğrencilerimiz ve velilerimiz, küçükyalı ilçesinde eğitim veren Mert Etüt Eğitim Merkezimize davetlidirler.

Kozyatağı etüt eğitim merkezleri araştırılarak Mert Etüt Eğitim Merkezimize ulaşılabilir. Etüt merkezimiz Küçükyalı’da özel ders, TEOG hazırlık kursları, etüt programı ve diğer kurslarıyla hizmet vermektedir.

Kozyatağı etüt eğitim merkezleri kapsamında yapılan araştırmalarda etüt merkezimizin bu ilçemizden yoğun bir talep aldığı sonucuna erişilmiştir.

Kozyatağı etüt eğitim merkezleri kapsamında etüt eğitim merkezimiz sizlerin ziyaretini beklemektedir. Yerimizi görebilir, güvenlik, hijyen ve eğitimin kalitesi hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Öğrencinizi çocuğumuz gibi görüp güvenli ve temiz bir alanda kaliteli bir eğitim almasını hedeflemekteyiz.

Kozyatağı Etüt Programı

Kozyatağı etüt programı için hiçbir etüt merkezinde standart program yoktur. Her etüt merkezi farklı farklı programlar hazırlayabilmektedir. Etütlerin hemen hemen hepsi özel ders vermektedir. Önemli olan bura çalışan öğretmenlerin deneyimlimi olup olmadığıdır. Gayri ciddi etüt merkezlerinde üniversite öğrencileri bile çalıştırılmaktadır.

Kozyatağı etüt programı aslında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanımlanmıştır. Fakat sık sık değişen eğitim mevzuatı yüzünden Etüt Merkezleri zor durumda kalmıştır. Bu sebepten dolayı Etüt Eğitim Merkezlerinde çalışan öğretmenlerin okul müfredatına vakıf olması gerekmektedir. Bazı kurumlarda devlet veya özel okullarda çalışan öğretmenler okul mesaisi haricinde Etüt Merkezlerinde, dershanelerde veya eğitim danışmanlığı firmalarında çalışmaktadırlar.

Kozyatağı etüt programı bazen öğrenciye göre birebir düzenlenir. Öğrencinin eğitim koçları tarafından hazırlanan programları öğretmenlerle paylaşılır. Öğrenciye göre hazırlanan programlar etüt merkezinde takip edilir. Etüt merkezi öğrencinin gelişimiyle ilgili raporlar düzenler. Bu raporlar öğrenci velileriyle paylaşılır.

Kozyatağı etüt programı birkaç farklı şekilde uygulanır. Bazen aynı sınıftan öğrencilerle grup dersleri yapılır, bazen de farklı sınıftan olan öğrenciler bir sınıfta toplanır. Bu sınıfa bir veya birkaç tane öğretmen girer ve her öğrenciyle birebir ilgilenilir.

Kozyatağı etüt programı kapsamında Mert Etüt Eğitim Merkezimize gelen öğrenciler önce okul ödevlerini öğretmenlerimiz nezaretinde yaparlar. Ödevi biten öğrenciye ya okulda gördüğü konular tekrar ettirilir veya Etüt Merkezimiz tarafından Öğrencilere testler ve çalışma kağıtları verilir. Öğrenciler öğretmenleriyle beraber soruları tartışır ve çözer.

Kozyatağı etüt programı kapsamında velilerimiz çocuklarıyla evde daha fazla vakit geçirebilirler. Akşamları çocukların dinlenme zamanı olur. Özellikle ilkokul çocukları için evlerinde oyun oynama fırsatı tanınmış olur. Biz etüt merkezimizde öğrenciler için de sosyal bir takın faaliyetler düzenlemekteyiz.

Kozyatağı etüt programı kapsamında Mert Etüt Eğitim Merkezimizin oluşturduğu etüt programlarını incelemek için yukarıdaki menüden “ETÜT” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Kozyatağı etüt programı kapsamında tüm velilerimize gerekli bilgilendirmeyi yapmak istediğimiz “ETÜT” sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kozyatağı etüt programı ile alakalı veya başka bir konuyla ilgili olarak Mert Etüt Eğitim Merkezi telefon numaramız olan “0216 388 82 34” ü arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kozyatağı Birebir Etüt

Kozyatağı Birebir etüt programlarında öğrenciyle birebir ilgilenilmesi gerekir. Öğrenci, öğretmeninin kontrolünde okulda verilmiş ödevlerini yapar. Yapamadığı sorularda öğretmeni yardımcı olur. Okulda anlamadığı konular tekrar anlatılır. Birebir etütlerde öğrencinin ödevi kesinlikle öğretmen tarafından yapılmamalı, öğrencinin kendisinin ödevini yapması sağlanmalıdır. Dönem ödevleri, performans ödevleri de aynı yöntemle öğrenciye yaptırılır. Öğrencinin takıldığı noktalarda öğretmen devreye girer. Yapmış olduğu ödevler öğretmeni tarafından kontrol edilir. Birebir Etüt programlarının diğer bir amacı da, okulda öğrencinin derse katılımını sağlamak, sık sık parmak kaldırmasıdır. Burada en önemli nokta, öğrenciye dersler sevdirilmeli, konulara hakim olması sağlanmalı, düzenli çalışma alışkanlığı geliştirilmelidir. Birebir etütlerde öğrenci dikkatle gözlenmeli, velisine düzenli rapor vermelidir. Pedagojik eğitim almış, deneyimli, işinde uzman öğretmenlerle yapılan etütler oldukça verimli geçmektedir.

Kozyatağı birebir etüt veya diğer bir değişle birebir ders öğrenciler için en etkin öğrenme metodudur. Öğretmen ders anlatırken veya soru çözerken bir yandan da öğrenciyi izler. Öğrencinin anlamadığı noktalara, konulara veya sorulara anında müdahale eder.

Kozyatağı birebir etüt süresindeki derse adaptasyon her öğrencide farklıdır. Bazı öğrencilere 15-20 dakikada ara verdirmek gerekir. Bazı öğrenciler ise 60 dakika boyunca derse adapte olmaktadır. Yapılan araştırmalar süresinde öğrencilerin ortalama 40 dakika boyunca derse dikkatlerini verebildikleri anlaşılmıştır. Bu bütün dünyadaki okullarda standarttır.

Kozyatağı birebir etüt dersi alan öğrenciler arasında dikkat eksikliği olan öğrencilerde bulunabilmektedir. Bu öğrenciler etüt almadan önce okullardaki rehber öğretmenlerden destek almalıdır. Okullardaki rehber öğretmenler, öğrencinin sınıf öğretmeniyle birlikte öğrencinin durumuna uygun nasıl bir etüt programı uygulanması gerektiğini velilerle veya kayıtlı olduğu Etüt Merkezi öğretmenleriyle paylaşır.

Kozyatağı birebir etüt ile özel ders arasında ne fark vardır diye düşünebilirsiniz. Özel ders 1 öğrenci ve 1 öğretmenden oluşur. Oysa birebir etütte 1 öğretmene 5 öğrenci düşebilir. Öğretmen öğrencileri bir masa etrafında toplar ve her öğrenciyle sırasıyla ilgilenir. Bunun nedeni öğrenci etütte kendisi çalışır anlamadığı konuları ve soruları ders süresi boyunca öğretmenine sorar.

Kozyatağı birebir etüt sınıflarında en verimlisi 3 öğrenciye bir öğretmen şeklinde grup oluşturmaktır. Fakat bu maliyetli bir etüt şeklidir. Biz Etüt Eğitim Merkezi olarak 5-6 öğrenciye, bir öğretmen düşecek şekilde birebir etüt sınıfları oluşturduk. Sınıflarımızda çeşitli derslere ait resimler, fotoğraflar, teknolojik cihazlar bulunmaktadır.

Kozyatağı birebir etüt ile okullarda elde edilen kazanımlar birleşir. Öğrencilerin derse daha fazla katılımı sağlanır. Kendilerine olan özgüvenleri artar. Aile içinde ve okulda kendisine daha fazla değer verildiğini fark edecektir. Öğrencinin bu gelişimi,okul öğretmenleri ve ailesi tarafından fark edilecektir. Bu gibi kazanımlar için gerek öğretmenlerin gerekse velilerin öğrenciye çeşitli ödüller vermesi gerekir. Bunlar çeşitli hediyeler olabileceği gibi öğrenciye oyun oynama zamanı verme, televizyon seyretme, sinemaya götürme gibi olabilir.

Kozyatağı birebir etüt derslerimiz hakkında bilgi almak ve ders yapılacak yeri incelemek, etüt merkezimizi incelemek, öğretmenlerimizi görmek adına etüt merkezimizi dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Kozyatağı birebir etüt programları dahilinde etüt merkezimize gelen öğrencilerimizi çocuklarımız gibi koruyup kollamaktayız. Bunun yanında iyi bir eğitim almaları adına tüm öğretmenlerimizle iş birliği içerisinde hareket etmekteyiz.