3.SINIF HAYAT BİLGİSİ ÖZEL DERS

En iyi öğretmenlerden hayat bilgisi özel ders almak için 0216 388 82 34 numaralı telefonu arayınız.

Özel Ders

En az 10 yıl deneyimli branş öğretmenlerinden istediğiniz gün ve saatte, istediğiniz yoğunlukta ders alabilirsiniz. Derslerinizi isterseniz sabitleyebilir, isterseniz de ihtiyaç duydukça alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Mert Eğitim Merkezi danışmanları ile görüşmek ve özel ders randevunuzu oluşturmaktır. 

mert-egitim-sinif
etut-dersi
sinif

3.Sınıf Hayat Bilgisi Özel Ders

3.Sınıf hayat bilgisi özel ders eğitimlerinde öğrenci Milli Birlikte ve Beraberliğin önemini öğrenir. Öğrenci davranışlarının kendisini ve arkadaşlarını nasıl etkilediğini fark eder. Arkadaşlarının davranışlarının kendisini nasıl etkilediğini fark eder. Arkadaşlık sürecinde dikkat etmesi gereken değerleri öğrenerek uygular.

3.Sınıf hayat bilgisi özel ders eğitiminde öğrenci okul krokisini çizer. Okulunun bireysel ve toplumsal katlılarını fark eder. Okuldaki sosyal yardımlaşma ve dayanışma çalışmalarına katılır. Ülkemizin yönetim şeklini açıklar. Cumhuriyet kavramını, hak ve özgürlükleri tanır. Ülkesinin gelişmesi için kendine düşen sorumlulukları yerine getirmeyi öğrenir. Vatanseverlik, çalışkan olma, görevini eksiksiz yapma gibi olguları bilir.

3.Sınıf hayat bilgisi özel ders ile Milli birlik ve beraberliğin toplum hayatına katkılarını bilir. Atatürk'ün kişisel özelliklerini, arkadaşlarıyla iş birliği içerisinde çalışmasını, başkalarının görüşlerine değer vermesini görür. Atatürk'ün kararlılık, vatan sevgisi, akıl yürütme, inandırıcılık gibi özelliklerini öğrenir. Atatürk'ü anma haftasına katılım gösterir.

3.Sınıf hayat bilgisi özel ders ile öğrenci ilgi duyduğu meslekleri araştırır. Evde üzerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirir. Evde kullanılan alet ve teknolojik ürünlerin hayatımıza olan katkılarına örnekler verir. Planlı olmanın kişisel yaşamına olan katkılarına örnekler verir. Elektrik, su, para, giyecek ve yiyeceklerin kullanımı ele alınır. İstek ve ihtiyaçlarını belirlerken aile bütçesine önem vermesi öğretilir. Yiyecek satın alırken, yer, ürün rengi, şekli, kokusu, son kullanma tarihi ve içerikleri gibi ayrıntılara dikkat etmesi gerektiğini bilir.

3.Sınıf hayat bilgisi özel ders eğitimleriyle öğrenci trafik ışıklarını ve levhalarını tanır. Yakın çevresinde meydana gelebilecek kazalara karşı nasıl önlem alabileceğini öğrenir. Yaptığı çalışmalarla ülkemize katkıda bulunmuş kişileri araştırır. Engin Arık, Jale İnan, Mehmet Akif Ersoy, Mehmet Ali Kağıtçı, Naim Süleymanoğlu, Nene Hatun, Nuri Demirağ, Vecihi Hürkuş, Zihni Derin gibi bireylerin kişisel özelliklerinin başarılı olmalarına etkisi üzerinde durulur. Güvenliğini tehdit eden bir kişi olduğunda ne yapacağını ve kimlerden yardım isteyebileceğini açıklar. Böyle bir durumla karşılaştığında neler yapabileceğine örnekler verir. Terör, savaş, sel, deprem gibi durumlarda neler yapması gerektiği üzerinde durulur. Meyve ve sebzelerin yetiştirilme koşullarını öğrenir.  Geri dönüşüme önem verir.