2.SINIF HAYAT BİLGİSİ ÖZEL DERS

En iyi öğretmenlerden hayat bilgisi özel ders almak için 0216 388 82 34 numaralı telefonu arayınız.

Özel Ders

En az 10 yıl deneyimli branş öğretmenlerinden istediğiniz gün ve saatte, istediğiniz yoğunlukta ders alabilirsiniz. Derslerinizi isterseniz sabitleyebilir, isterseniz de ihtiyaç duydukça alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Mert Eğitim Merkezi danışmanları ile görüşmek ve özel ders randevunuzu oluşturmaktır. 

mert-egitim-sinif
etut-dersi
sinif

2.Sınıf Hayat Bilgisi Özel Ders

2.Sınıf hayat bilgisi özel ders eğitimlerinde öğrenci kendini farklı özellikleriyle tanıtır. Fiziksel özellikler, hoşlandıkları, yapabildikleri ve yapmak istedikleri üzerinde durulur. Bireysel farklılıklara saygı duymayı öğrenir. Ders araç gereçlerini günlük ders ihtiyacına göre hazırlar. Okul çantasını gereksiz ağırlaştırmaması gerektiğini vurgulanır. Sınıfta alınacak kararlara katılması sağlanır. Farklı görüş ve çözümler üretmeyi öğrenir. Sınıfın süslenmesi, pano hazırlama, sınıf kurallarının oluşturulması süreçleri düzenlenir. Karar alma anında uygun iletişim dili kullanılması gerektiği belirtilir. Okulun etrafını tanır, okulu cadde, sokak olarak nerede olduğunu belirtecek bilgiye erişir. Okul malzemeleri ve tasarruflu kullanımı hakkında gerekli bilgilendirmeleri alır. Adalet, dürüstlük, öz denetim, sabır, saygı, sevgi, sorumlulk ve yardımseverlik değerlerleri öğrenciye aktarılır.

2.Sınıf hayat bilgisi özel ders eğitimlerinde Atatürk'ün çocukluğu konusu işlenir. Öğrenci okul arkadaşlarıyla oyun oynarken dikkat etmesi gerekenleri ve iletişimdeki nezaket kurallarını öğrenir. Arkadaşlarına zarar vermemeyi öğrenir. Okulda harcaması için verilen parayı bilinçli bir şekilde harcaması gerektiğini öğrenir. Tutumlu davranmanın önemi vurgulanır. Akraba kavramını ve tüm akrabalarını tanır. Akrabalık ilişkilerinin önemini kavrar. Şefkat, sevgi, vefa gibi kavramları öğrenir. İş birliği ve dayanışmanın akrabalık ilişkilerindeki önemini öğrenir. Öğrencinin yaşadığı yeri tarif edebilmesi, velilerinden en azından birinin telefon numarasını sözlü ve yazılı ifade edebilmesi beklenir.

2.Sınıf hayat bilgisi özel ders eğitimlerinde öğrenci evdeki kaynakları tasarruflu kullanmayı öğrenir. Öğrenci tablo okuma becerisi edinir. Yardıma muhtaç insanlara duyarlı olur. Aile bireylerine, akrabalara, komşulara, hasta, hamile, yaşlı ve özel gereksinimli kişilere yardımcı olma üzerinde durulur. Sağlıklı büyüme için spor, dengeli beslenme ve uykunun önemi öğrenilir. Öğrenci meslekleri öğrenerek görevlerini bilir. Mevsim şartlarına uygun giyinmeyi ve meyve seçmeyi öğrenir. Önemli acil durum telefonlarını öğrenerek gereksiz ihbarın sakıncalarından bahsedilir.

2.Sınıf hayat bilgisi özel ders ile öğrenci Türk bayrağının ve İstiklal Marşı'nın önemini öğrenir. Temsil ettiklerini bilir. Mehmet Akif Ersoy'u tanır. Ülkenin içinde bulunduğu durumu bilir. Öğrenci bisiklet, paten gibi aletleri kullanırken kask ve dizlik takmasının önemini öğrenir. Haritada ülkesinin yerini öğrenir, başkenti ve yaşadığı yeri gösterir. Öğrencilerin gelenek ve görenekleri öğrenmeleri, yemek, giyim, kuşam, müzik ve yöresel oyunlar ilgili araştırma yapmaları sağlanır. Öğrenci dini gün ve bayramları öğrenir. Sanayi, tarım ve hayvancılık iş kolları açıklanır. Milli gün ve bayramların önemi kavratılır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğine katılır.

2.Sınıf hayat bilgisi özel ders ile öğrenci bitki yetiştirmenin ve hayvan beslemenin önemini fark eder. İmkanlar dahilinde bitki yetiştirmeleri ve fidan dikmeleri sağlanır. İklim koşullarını, yer şekillerini, toprağın verimliliğini, su kaynaklarını öğrenir. Doğa olaylarını tanır, zararlı doğa olaylarına karşı nasıl önlem alabileceğini öğrenir. Kızılay, AFAD gibi kuruluşlar tanıtılır. Güneş gözlemlenir. Dünyanın hareketini ve şeklini öğrenir. Gün ve yılın oluşumunu kavrar. Öğrenci okula gidemediği ders kaçırdığı durumlarda özel derslerle eksiklerini giderebilir.