1.SINIF HAYAT BİLGİSİ ÖZEL DERS

En iyi öğretmenlerden hayat bilgisi özel ders almak için 0216 388 82 34 numaralı telefonu arayınız.

Özel Ders

En az 10 yıl deneyimli branş öğretmenlerinden istediğiniz gün ve saatte, istediğiniz yoğunlukta ders alabilirsiniz. Derslerinizi isterseniz sabitleyebilir, isterseniz de ihtiyaç duydukça alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Mert Eğitim Merkezi danışmanları ile görüşmek ve özel ders randevunuzu oluşturmaktır. 

mert-egitim-sinif
etut-dersi
sinif

1.Sınıf Hayat Bilgisi Özel Ders

1.Sınıf hayat bilgisi özel ders eğitimlerinde öğrenciler kendisi ile akranları arasındaki benzer ve farklı yönleri ayırt ederek derse başlar. Öğrenci sınıf araç gereçlerinin önemini, bayrak töreninde nasıl davranması gerektiğini öğrenir. Okulun bölümlerini ve okul çalışanlarını tanır. İhtiyaç duyduğu zamanlarda okul çalışanlarından yardım istemesi gerektiğini öğrenir. Sınıf içerisinde uyulması gereken kuralları tanır, okul kurallarına uyar.

1.Sınıf hayat bilgisi özel ders eğitimlerinde öğrenci okuluyla ilgili duygu ve düşünceler geliştirir. Kullanılacak olan ders araç gereçlerini seçmeye başlar. Aile bireylerini tanıtır ve aile hayatının önemini kavrar. Evinin yerini tarif edebilecek seviyeye gelir, evde aile bireyleriyle iletişim kurarken nezaket ifadelerini kullanır. Evdeki kaynakları nasıl kullanabileceğini öğrenir. Gün içerisinde neler yapabileceğini planlayabilir. Öğrenci istek ve ihtiyaçlar arasındaki farkları öğrenir. Kişisel bakımını düzenli olarak yapması gerektiğini bilir. Sağlığını koruması için gerekenleri öğrenir.

1.Sınıf hayat bilgisi özel ders eğitimleriyle öğrenci sağlığı için yararlı yiyecek ve içecekleri öğrenir. Gün içerisinde uygun öğünlerle dengeli bir şekilde beslenir. Temizlik kurallarına dikkat ederek kendisi için yiyecek hazırlar. Yemek yerken dikkat etmesi gereken görgü kurallarını öğrenir. Okulda ve evde güvenlik kurallarını öğrenir. Okula geliş gidişlerde trafik davranışlarını inceler ve trafik kurallarına uymayı öğrenir. Çevresindeki kişilerle iletişim kurarken güvenlik kurallarını uygular. Acil durum anında yardım almak için arayacağı kurumların telefon numaralarını öğrenir.

1.Sınıf hayat bilgisi özel ders eğitimleriyle öğrenci kendisi için güvenli ve güvensiz alanları ayırt edebilir. Öğrenci yakın çevresindeki tarihi, doğal ve turistik yerleri fark eder. Öğrenciler ülkemizde farklı kültürlerden insanlarla bir arada yaşadığını fark eder. Öğrenci Atatürk'ün hayatını bilir. Bayram, kutlama ve törenlere katılmaya istekli olur. Etrafındaki hayvanları ve bitkileri gözlemler. Hayvanları ve bitkileri korumayı öğrenir, özen gösterir. Doğayı ve çevreyi temiz tutmayı öğrenir, duyarlı olur. Geri dönüşümü yapılabilen maddeleri ayırt etmeyi bilir.

1.Sınıf hayat bilgisi özel ders eğitimleriyle öğrenci güneş, dünya, ay ve yıldızları gözlemler. Mevsimleri ve mevsim özelliklerini araştırır. Doğadaki değişimleri kavrar. Tüm bu eğitimlerde eksiklik hisseden öğrencilere birebir takviye verilerek konuların üzerinden geçilir. Hayati bilgilerin temelinin atıldığı 1.sınıf hayat bilgisi dersinde öğrenilenlerin eksik olmaması gerekmektedir. Ders kaçırılması durumunda kurumumuzda birebir takviye ile derslerin telafisini yapabilirsiniz.